Zapraszamy do naszego showroomu i sklepu stacjonarnego os. Czecha 73 Poznań
Let’s get the party started, czyli dekoracje mieszkania na karnawałową imprezę. W jakie ozdoby zainwestować?

Let’s get the party started, czyli dekoracje mieszkania na karnawałową imprezę. W jakie ozdoby zainwestować?

Karnawał. Ten wyjątkowy czas w roku, kiedy możemy oddać się hucznej zabawie. To właśnie wtedy spędzamy wieczory i weekendy na balach, domówkach czy też w dyskotekach. To wtedy odbywają się studniówki i wiele osób decyduje się na organizację wesela. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się doskonale przez cały rok, jednak pomimo swobody religijnej i społecznej w dalszym ciągu lubimy kultywować tradycję, która często związana jest również z przebraniami, maskami oraz dekorowaniem sali czy też mieszkania. Ma być kolorowo, błyszcząco i oryginalnie, a na stołach często pojawiać się będą oryginalne nakrycia, świece ozdobne oraz modne candy bary.

Dekoracje mieszkania na imprezę karnawałową

Podobno w zabawie najważniejsze jest dobre towarzystwo. Przydaje się również pyszne jedzenie oraz muzyka, która porywa do tańca. Jeśli organizujesz spotkanie w domu, zadbaj również o ciekawe dekoracje. To one pozwolą stworzyć nieszablonowy klimat i będą świetnym tłem dla najlepszej zabawy. Dekoracje można wykonać samodzielnie – niezmiennie w modzie jest przecież DIY, jak również kupić w sklepie. Ciekawe rozwiązania nie muszą być drogie, a dzięki kreatywności można nadać różnym przedmiotom nowych funkcji. Zwykły słoik bez problemu staje się świecznikiem szklanym, a girlandy, które wzbogacimy lampkami LED dadzą rewelacyjny efekt świetlny. Przede wszystkim impreza karnawałowa ma nam dać szansę na to, by oderwać się od szarej rzeczywistości. To kwintesencja radości oraz wielkie pole dla wyobraźni. Nawet standardowy candy bar może mieć zupełnie inny charakter i zamiast słodkich ciasteczek i słodyczy mogą się w nim znaleźć potrawy wyglądem nawiązujące do motywu przewodniego zabawy, a także pasujące do nich serwetki na stół i inne dekoracje. Przede wszystkim dekoracje mają podkreślić wyjątkowy klimat, a ten tworzą dodatki – ma być kolorowo, błyszcząco i nieszablonowo.

Motyw przewodni imprezy

Sama idea karnawału od wieków niesie za sobą zwyczaj przebierania się, masek, piór i innych dodatków. Zaaranżowanie takiej tematycznej imprezy w mieszkaniu też nie jest trudne i warto w tym momencie być konsekwentnym i na przykład klimat Wenecji wprowadzić również w dekoracjach, które pojawią się na stole. Brokatowe świeczniki szklane, kolorowe maski czy też błyszczące tkaniny są w stanie wprowadzić do wnętrza niesamowity klimat rodem ze stylizacji glamour. Gdy złote ozdoby pojawią się na przykład w candy barze lub też przy innych potrawach, bez trudu ulegniemy czarowi przepychu. To właśnie błyszczące wykończenia będą najmodniejsze i sprawią, że będziemy mogli cofnąć się w czasie do klimatu lat osiemdziesiątych czy też, uwielbianego przez wielu, stylu nowojorskiego. Jeśli chodzi o karnawał, to tu nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, więc i kolory, i wykończenia, i stylistyki można w ciekawy sposób łączyć i mieszać.

Postaw na światło

Niezmiennie na każdej imprezie królować będzie klimatyczne oświetlenie. Tu również warto zadbać o oryginalne zestawienie dodatków. Świeczniki szklane, podgrzewacze oraz modne lampiony nie tylko w zmysłowy sposób odświeżą wnętrze, ale również nadadzą mu niezwykle tajemniczego charakteru. Tutaj światło świec będzie współgrać z brokatowym wykończeniem, motywami złota czy mosiądzu, a nam pozwoli oddać się nieskrępowanej doskonałej zabawie. Fantastyczny efekt można uzyskać, gdy dekoracja łączy w sobie kilka ważnych karnawałowych motywów. Zestaw świeczników szklanych na nodze Vino będzie idealnym wykończeniem stołu. Bez problemu nawet stare podstawki będziemy w stanie zmodyfikować, nadać im nowe życie, a może wtedy już na stałe zmienią aranżację naszego wnętrza i karnawał dla nas będzie trwał cały rok.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Top